مقالات, هوشمند سازی ساختمان

خانه هوشمند برای معلولین

[av_one_full first min_height=” vertical_alignment=’av-align-top’ space=” row_boxshadow=” row_boxshadow_color=” row_boxshadow_width=’10’ custom_margin=” margin=’0px’ mobile_breaking=” border=” border_color=” radius=’0px’ padding=’0px’ column_boxshadow=” column_boxshadow_color=” column_boxshadow_width=’10’ background=’bg_color’ background_color=” background_gradient_color1=” background_gradient_color2=” background_gradient_direction=’vertical’ src=” background_position=’top left’ background_repeat=’no-repeat’ highlight=” highlight_size=” animation=” link=” linktarget=” link_hover=” title_attr=” alt_attr=” mobile_display=” id=” custom_class=” template_class=” aria_label=” av_uid=’av-37ejah’ sc_version=’1.0′]

[av_textblock size=” av-medium-font-size=” av-small-font-size=” av-mini-font-size=” font_color=” color=” id=” custom_class=” template_class=” av_uid=’av-kxuaxlq9′ sc_version=’1.0′ admin_preview_bg=”]

کاربرد هوشمند سازی برای معلولین

با توجه به نیازهای افراد معلول و کم توان در خانه، می توان با سیستم های هوشمند یک بستر مناسب برای رفع نیاز های این افراد فراهم کرد.

در ادامه به بررسی مشکلات یک فرد معلول و راه حل های یک خانه هوشمند برای رفع آن می پردازیم.

هوشمند سازی

وابستگی به افراد دیگر

در منزل، فرد معلول برای دسترسی به یک سیستم برقی نیازمند کمک فردی دیگر است. به طور مثال برای روشن و خاموش کردن یک روشنایی و یا یک وسیله برقی باید مسیر برای رسیدن به کلید یا پریز محیا باشد. در واقع اگر پله یا مانعی در طول مسیرباشد فرد را با مشکل مواجه میکند.

خانه هوشمند

راه حل خانه هوشمند باویشا در این مورد نصب اپلیکیشن هوشمند است. فرد معلول میتواند تنها با در اختیار داشتن گوشی و یا صدا زدن دستیار صوتی هوشمند، به راحتی سیستم روشنایی و برقی را کنترل نماید.

دسترسی به سیستم سرمایشی و گرمایشی

در یک خانه معمولی افراد معلول برای دسترسی به سیستم سرمایشی و گرمایشی نیازمند آموزش هستند. در بسیاری موارد این آموزش ها را فراموش می کنند و همین امر باعث خطرناک شدن این مسئله می گردد.

هوشمند سازی باویشا

راه حل

خانه ای که به صورت هوشمند پیاده سازی شده، تمامی سیستم های سرمایشی و گرمایشی به صورت اتوماتیک عمل می کنند. به طوری که سنسور های دمای کار گذاشته شده در محیط خانه در بازه مورد نظر شما عمل کرده و سیستم سرمایشی و گرمایشی شما را بدون نیاز به دخالت فرد کنترل می کند. در واقع میتوانید تعیین کنید که سیستم مرکزی، دمای محیط را در حالت مطلوب قرار دهد و مدام آن را اندازه گیری کند.

امنیت در صورت تنها بودن

بسیاری از افراد معلول در صورت نبود دیگر افراد خانواده در خانه احساس خطر و عدم امنیت می کنند. این اضطراب برای فرد معلول نه تنها مشکل به حساب می آید بلکه خطرناک هم هست.

مهندسی باویشا

راه حل

در خانه هوشمند میتوان تمامی درب ها و پنجره ها را مجهز به سنسور و قفل هوشمند کرد. به طوریکه تمامی ورودی  و خروجی های منزل قابل کنترل توسط فرد معلول و دیگر اعضای خانواده از راه دور است. همچنین شما میتوانید توسط دوربین ها و دزدگیر های نصب شده، محیطی امن را فراهم نمایید.

یاد آوری دارو ها و نیاز های اولیه

بسیاری از افراد کم توان نیازمند مصرف دارو های ضروری در زمان تعیین شده هستند. در یک خانه معمولی شما مجبورید از حافظه خود، که امکان فراموشی در آن است استفاده کنید و یا نیازمند فرد دیگر جهت یاد آوری است.  در این روش هم امکان فراموشی یا نبودن فرد است.

با خانه هوشمند باویشا به آسانی شما میتوانید با وارد کردن یک برنامه زمانبندی در زمان مناسب توسط اسپیکر های سقفی به شما زمان و نوع آن را یادآوری کند و زمانی که دارو مصرف شد آلارم قطع شود.

و در آخر یک خانه هوشمند کاملا قابلیت برنامه ریزی و طراحی برای افراد با هر نوع معلولیتی را داراست تا بتوانید به راحتی و با کمترین نگرانی زندگی خود را مدیریت کنید.

برای مشاوره و راه حل های بهتر جهت داشتن آرامش بیشتر درزندگی می توانید با کارشناسان ما ارتباط برقرار نمایید.

[/av_textblock]

[/av_one_full]

نوشته های مشابه