آبیاری هوشمند, خانه هوشمند, روشنایی هوشمند, سناریو هوشمند سازی, مقالات, هوشمند سازی ساختمان

سناریو هوشمند سازی ساختمان

هوشمند سازی ساختمان

[av_textblock size=” av-medium-font-size=” av-small-font-size=” av-mini-font-size=” font_color=” color=” id=” custom_class=” template_class=” av_uid=’av-kthdmsn4′ sc_version=’1.0′ admin_preview_bg=”]
هوشمند سازی ساختمان این امکان را به ما می دهد تا سناریو های مختلفی را برنامه ریزی و پیاده سازی کنیم. هر کدام از این سناریو ها چندین وسیله را در ساختمان با هم مرتبط میکند تا یک کار واحد و بدون نقص را شاهد باشیم. در ادامه تعدادی از سناریو هایی که با هوشمند سازی ساختمان قابل اجرا هستند را با هم بررسی می کنیم.

 

سناریو ورود و خروج

 

با استفاده از این سناریو شما می توانید به هنگام خروج از ساختمان کلیه مسیرهای روشنایی را خاموش کنید. همچنین توانایی ایجاد دمای مطلوب در هنگام عدم حضور شما مقدور است.

شما امکان شبیه سازی حضور در منزل و گزارش گیری وضعیت باز و بسته بودن درب و پنجره ها را دارید. در صورتی که از منزل خارج شده اید و فراموش کرده اید که سیستم های صوتی و تصویری خود را خاموش کنید به سادگی میتوانید در خارج از منزل و با هر مسافتی که قرار دارید آنها را کنترل کنید.

در هنگام ورود به ساختمان می توانیم با فعال کردن سناریو ورود تمامی سیستم های امنیتی را قطع و روشنایی های لازم جهت ورود را تامین کنیم. با روشن شدن موزیک مورد علاقه یک ورود با شکوه را به منزل داشته باشید.

سناریو سالمند و کودک

اگر در منزل خود افراد سالمند دارید با استفاده از این سناریو میتوانید با تنظیم سیستم صوتی و اجرای آن در ساعت معین، پیغام صوتی برای خوردن دارو ها پخش شود. همچنین در صورتی که مشکلی برای فرد سالمند پیش بیاید میتواند با فشردن دکمه، دیگران را مطلع کند.

شما میتوانید با استفاده از سناریو اتاق کودک باویشا امنیت و راحتی کودک خود را تضمین کنید. به طوری که تحرکات فرزندتان را در هر زمان که در کنار او حضور ندارید بر روی گوشی و یا تاچ پنل نظاره گر باشید. همچنین با نور پردازی، موزیک و یا یک قصه زیبا به هنگام خواب راحتی را برای کودک دلبندتان به ارمغان آورید.
[/av_textblock]

[av_horizontal_gallery ids=’3933,3930,3931′ height=’25’ size=’large’ gap=’large’ active=’enlarge’ initial=” control_layout=’av-control-default’ links=’active’ link_dest=” lightbox_text=” lazy_loading=’disabled’ id=” custom_class=” template_class=” av_uid=’av-ktle509f’ sc_version=’1.0′][/av_horizontal_gallery]

[av_textblock size=” av-medium-font-size=” av-small-font-size=” av-mini-font-size=” font_color=” color=” id=” custom_class=” template_class=” av_uid=’av-ktlf3950′ sc_version=’1.0′ admin_preview_bg=”]

سناریو تولد یا پارتی

سناریو میهمانی برای برگزاری جشن ها و مراسمات خاص شما مناسب است، به طوری که می توان با فعال کردن این سناریو شخص مورد نظر را سوپرایز و ساختمان را برای میهمانان به محیطی شاد تبدیل کرد. با فرمان شما یا در تایم مشخص موزیک پخش می شود، روشنایی ها خاموش و رقص نور فعال می گردد و یک مراسم خاطره انگیز را برای شما و دوستانتان رقم می زند.
[/av_textblock]

[av_horizontal_gallery ids=’3934,3932′ height=’25’ size=’gallery’ gap=’large’ active=’enlarge’ initial=” control_layout=’av-control-default’ links=’active’ link_dest=” lightbox_text=” lazy_loading=’disabled’ id=” custom_class=” template_class=” av_uid=’av-ktlfmqm1′ sc_version=’1.0′][/av_horizontal_gallery]

[av_textblock size=” av-medium-font-size=” av-small-font-size=” av-mini-font-size=” font_color=” color=” id=” custom_class=” template_class=” av_uid=’av-ktlf15qw’ sc_version=’1.0′ admin_preview_bg=”]

سناریو خواب

کافی است هر لحظه که آماده ی خواب شدید و یا به هنگامی که روی تخت خود دراز کشیده اید، سناریو خواب را فعال کنید. پرده ها کشیده میشود لامپ ها خاموش و آباژور روشن میگردد همچنین میتوان تعیین نمود که در طول شب دما در چه شرایطی قرار بگیرد. یا موزیک مورد علاقه شما و خانواده تان به مدت مشخص پخش شود تا یک خواب راحت و آسوده در خانه هوشمند خود داشته باشید.

سناریو بیداری

با طلوع خورشید و تعیین زمان مناسب، پرده ها کنار میرود و یک موزیک زیبا از طریق اسپیکر هوشمند پخش میشود و قهوه ساز آماده میشود تا صبحانه خود را میل کنید.

سناریو دما و نور

یکی از سناریو های پر طرفدار و اقتصادی، سناریو دما و نور است این سناریو به این روش کار می کند که با توجه به حضور افراد در محل نور را روشن و دمای محیط را در شرایط مطلوب تنظیم میکند. ادارات و شرکت ها از مکان هایی هستند که بیشترین اتلاف انرژی در  آن ها صورت می گیرد، به همین منظور استفاده از این سناریو میتواند بسیار کار آمد باشد. با برنامه ریزی این سناریو برای زمان هایی که کسی در مجموعه حضور ندارد میتوان مدیریت دما و روشنایی برق ها را انجام داد.

سناریو شبیه سازی حضور

برای امنیت منزل از سناریوی شبیه سازی حضور استفاده میکنیم، این سناریو زمانی که در منزل نیستید چراغ ها و تلویزیون را روشن میکند و حضور شما را شبیه سازی می کند.

سناریو به سمت منزل یا ویلا

هنگامی که به سمت منزل یا ویلا در حرکت هستید، این سناریو با روشن کردن سیستم سرمایشی یا گرمایشی، دما را تنظیم میکند و اگر بخواهیم از استخر استفاده کنیم سیستم تصفیه استخر را فعال و دمای آن را تنظیم میکند.
[/av_textblock]

[av_image src=’https://bavisha.com/wp-content/uploads/2021/09/آبیاری-هوشمند-567×684.png’ attachment=’3928′ attachment_size=’gallery’ copyright=” caption=” styling=” align=’center’ font_size=” overlay_opacity=’0.4′ overlay_color=’#000000′ overlay_text_color=’#ffffff’ animation=’no-animation’ hover=” appearance=” link=” target=” title_attr=” alt_attr=” lazy_loading=’disabled’ id=” custom_class=” template_class=” av_element_hidden_in_editor=’0′ av_uid=’av-ktle42jv’ sc_version=’1.0′ admin_preview_bg=”][/av_image]

[av_textblock size=” av-medium-font-size=” av-small-font-size=” av-mini-font-size=” font_color=” color=” id=” custom_class=” template_class=” av_uid=’av-ktlev9ln’ sc_version=’1.0′ admin_preview_bg=”]

سناریو سیستم آبیاری

با اتصال سیستم آبیاری به بخش هوشمند ساختمان به راحتی با ایجاد سناریو دیگر نگران آبیاری نباشید. این سناریو به صورت خودکار با توجه به برنامه ریزی انجام شده شروع به آبیاری باغ و باغچه شما میکند. همچنین میتوان با کمک از سنسور های رطوبت و دما و همین طور سنسور رطوبت خاک، هرگاه که نیاز به آبیاری بود این سیستم فعال شود.

جهت هوشمند سازی ساختمان یا مشاوره رایگان با کارشناسان باویشا ارتباط برقرار نمایید.
[/av_textblock]

نوشته های مشابه