مقالات

کاربرد سئو در سایت

کربرد سئو در سایت

اگر میخواهید از رقبای خود پیشی بگیرید و مشتریان بالقوه خود را به مشتریان واقعی تبدیل کنید، بهره گیری از سئو بهترین راه است. کاربرد سئو در سایت، ایجاد ترافیک و فرصت های بیشتر برای جذب مشتریان جدید است.

برای فعالیت در دنیای وب تنها داشتن وب سایت کافی نیست بلکه کسب و کاری موفق است که وب سایت سئو شده و به روز داشته باشد. به همین منظور شرکت باویشا پلن هایی برای سئو وب سایت شما در نظر دارد تا بتوانید رقبای خود را کنار بزنید و همواره در نتایج اول گوگل قرار بگیرید.

سئو چیست و چه کاربردی دارد؟

مواردی که در این مقاله مورد بحث و بررسی قرار می گیرد:

سئو چیست؟

سئو مخفف عبارت  بهینه سازی موتورهای جستجو  (search engine optimization) می باشد به عبارتی وب سایت شما را برای موتور های جستجو بهینه می کند. شاید این سوال به نظرتان برسد که بهینه کردن وب سایت به چه معناست؟

اگر مخاطب هدف شما هنگام جستجو محصولات و یا خدماتی مانند شما آن، عبارتی را وارد کند و در صفحات ابتدایی نتایج گوگل وب سایت شما را مشاهده کند و بر روی آن کلیک کند این بدان معناست که وب سایت شما برای موتور های جستجو بهینه است و یا به عبارتی سئو شده است.

اولین قدم شناسایی کلمات کلیدی است که مخاطبان هدف آن را جستجو می کنند سپس به منظور بهینه سازی آن باید فاکتورهای گوگل را رعایت کرد تا رتبه بندی شود.

اهمیت سئو

سئو شما را به تمام کاربران گوگل معرفی می کند و سبب برند سازی در اذهان عمومی می شود. زمانی که کسب کارتان در ذهن مخاطبان هک شود شاید در اولین نگاه خریدی انجام نگردد اما در ادامه احتمال اینکه در بازدید های بعدی تبدیل به مشتریان دائمی شوند بالا می رود.

منبع اصلی ترافیک هر وب سایت جستجوی ارگانیک است زیرا بیش از 60 درصد از کل ترافیک وب سایت ها از طریق موتور های جستجو مانند گوگل بینگ یاهو و یوتیوب بدست می آید. که در مجموع جستجوها، 10 برابر بیشتر از رسانه های اجتماعی ترافیک دارد.

 مزایا و کاربرد های سئو

1. باعث ایجاد اعتماد و اعتبار می شود.

فرض کنید کلمه ای را جستجو کرده اید آیا به نتایج اولیه اعتماد خواهید کرد و یا به صفحه های بعد مراجعه می‌کنید پاسخ شما گزینه اول خواهد بود، همینطور سه نتیجه اول شانس بیشتری دارند تا شما بر روی آنها کلیک کنید. بنابراین اعتبار و اعتماد کاربران با مشاهده یک وب سایت با تجربه کاربری موثر در صورت مشاهده وب سایت در نتایج اولیه صفحات گوگل ایجاد می شود.

2. سئو محلی به معنای افزایش تعامل، ترافیک و در نهایت تبدیل

نمایش در نتایج اول گوگل، ورود مخاطبان به وب سایتتان را افزایش خواهد داد همین امر سبب افزایش ترافیک و در نهایت کاربران اینترنتی را به مشتریان واقعی تبدیل خواهد کرد. با سئو مناسب تا شعاع 10 کیلومتری خود را نیز تحت تاثیر قرار دهید.

3. افزایش خرید و فروش

با برند سازی و اعتباری که سئو به کسب و کار شما می دهد و همچنین به دنبال افزایش ترافیک وب سایت، تعداد مشتریان نیز افزایش می یابد

4. بهینه شدن وب سایت برای موبایل

یکی از فاکتور های اصلی گوگل موبایل فرندلی(mobile friendly) بودن و یا مناسب بودن وب سایت برای دستگاه هایی چون موبایل و تبلت است.

نتایج جستجو در دستگاه های مختلف متفاوت است و سئو سبب می شود تا وب سایت شما در همه ی دستگاه ها نتایج خوبی داشته باشد

 5. درک صدای مشتریان

با آنالیز وب و سئو سایت، اینکه مشتریان چه میخواهند و چه نیاز هایی دارند را میتوان درک و پیگیری کرد. همچینین تغییرات کلان بازار و هدف جستجو مخاطبان نیز از دیگر مزایای سئو می باشد.

6. تجربه کاربری بهتر

سئو سبب بهبود رابط کاربری و میزان رضایت کاربران از وب سایت می شود که تجربه کاربری بهتری را به ارمغان می آورد. رضایت کاربر از وب سایت سبب ماندن آن در صفحات وب و تبدیل آن وب سایت به عنوان مرجع می گردد تا کاربر هر زمانی که بخواهد به وب سایت شما باز گردد و تبدیل به یک مشتری دائمی شود.

چرا بازاریابی در موتور های جستجو مهم  است؟

از اصلی ترین اهداف سئو ایجاد وب سایتی است که پیدا کردن آن برای کاربران و ربات های موتورهای جستجو آسان باشد. هوشمندانه بودن موتور های جستجو دلیل بر درک صفحات وب مانند انسان ها نمی شود. به همین خاطر سئو به موتور های جستجو کمک می کند موضوع سایت را درک می کندو مفید بودن آن برای کاربر را تعیین می کند.

چرا کسب و کارها به خدمات سئو نیازمند هستند؟

روش های زیادی برای تبلیغات وجود دارد که از عمده ترین آنها می توان به رادیو، تلوزیون، تبلیغات محیطی همچون نصب بنر در شهر ها و یا توزیع تیکت ها اشاره کرد.

سئو یکی دیگر از روش هاست که در سال های اخیر با افزایش کاربران در دنیای وب و به دنبال آن رقابت در اینترنت، به علت ماندگاری بالا در ازای هزینه ی کمتر نسبت به روش های تبلیغاتی دیگر و همچینین هدفمند بودن طرفداران زیادی پیدا کرده است.

سئو همواره در حال تغییر است

از زمان آغاز بازاریابی موتور های جستجو تا به امروز موارد مختلفی از ایجاد برچسب ها و keyword stuffing  گرفته تا ساخت مزارع لینک به منظور ایجاد ترافیک، مورد بررسی قرار گرفته و همواره در حال تکامل و اصلاح الگوریتم های خود می باشد.

آینده سئو معلوم نیست که در دنیایی که همه چیز در حال تغییر است امری طبیعی محسوب می شود.به همین خاطر است که سئو به اولویت اصلی افرادی تبدیل شده است که دوست دارند در دنیای رقابتی وب حضور داشته باشند و اعتبار کسب کنند.

هزینه خدمات سئو به چه صورت است؟

هزینه خدمات سئو ارتباط مستقیمی با کلمات کلیدی هدف و میزان ترافیک و نوع وب سایت (وبلاگی، خبری، فروشگاهیو شرکتی) دارد. همچنین هزینه سئو می تواند به صورت پروژه ای و یا ماهیانه باشد.